MAXI-WET  © 2017  |  PRIVACY POLICY

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 83 lok U 16 ,02-777 Warszawa

tel 22 403 53 17  kom 516 206 812

Email : maxiwet@gmail.com

 
 
 

    Po początkowej ochronie, dzięki obecności przeciwciał matki nieuchronnie nadchodzi okres kiedy poziom przeciwciał matczynych szybko spada. Młode zwierzęta staja się podatne na różnego rodzaju choroby zakaźne.

Ważne jest przy tym aby szczepieniu poddawać tylko zdrowe zwierzęta. Aby to stwierdzić trzeba z kociakiem lub szczeniakiem zgłosić się do lekarza weterynarii, ponieważ tylko fachowe oględziny i dokładne badanie kliniczne w połączeniu z wywiadem może wykluczyć obecność pasożytów lub chorób mogących w znaczny sposób obniżyć odporność zwierzęcia co skutkuje brakiem możliwości wytworzenia odpowiedniego poziomu przeciwciał po szczepieniu a co za tym idzie brakiem pełnej ochrony.

   Należy pamiętać też o tym, że nowo nabyty pupil przechodzi w nowym otoczeniu tak zwany stres adaptacyjny, który działa silnie immunosupresyjnie. Nie zaleca się w związku z powyższym podejmowania działań profilaktycznych w okresie około 5 dni od momentu nabycia zwierzaka .

Podstawowe znaczenie dla zdrowia szczeniąt i kociąt ma wcześnie zastosowana profilaktyka czyli szczepienia ochronne, oraz odrobaczanie i zabezpieczanie przed kleszczami. Proponujemy Państwu sprawdzone i uznane programy profilaktyczne dostosowane do wieku waszych podopiecznych oraz okresu ich życia, w którym rozpoczęły nowe życie w waszym domu.