MAXI-WET  © 2017  |  PRIVACY POLICY

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 83 lok U 16 ,02-777 Warszawa

tel 22 403 53 17  kom 516 206 812

Email : maxiwet@gmail.com

 
 
 

 

BADANIA LABORATORYJNE

   

 

 

 

    Badania laboratoryjne stanowią ważny element w procesie diagnozowania jednostek chorobowych, a także w ich profilaktyce. Najczęściej wykonywanym badaniem jest analiza krwi. W Przychodni MAXI-WET dysponujemy laboratorium stacjonarnym IDEXX (Lasercyte,Catalyst One oraz Snap PRO) które umożliwia wykonanie badania morfologicznego i biochemicznego krwi oraz hormonów w ciągu kilkunastu minut. Współpracujemy także z laboratoriami zewnętrznymi VETLAB, Idexx Laboratories oraz LABWET, w których wykonywane są podstawowe analizy, jak również bardziej zaawansowane badania, włącznie z diagnostyką chorób genetycznych, czynników zakaźnych czy alergii włacznie.

   Dzięki szybkim testom diagnostycznym (Idexx Snap Elisa) możemy na miejscu zbadać naszych podopiecznych w kierunku nosicielstwa wirusów zakaźnej białaczki kotów (FelV) i kociego niedoboru immunologicz­nego (FIV), u psów natomiast dysponujemy testem Snap 4Dx, który umożliwia diagnostykę anaplazmozy, erlichiozy, borieliozy i dirofilariozy (chorób przenoszonych przez kleszcze i komary).

   

   Dodatkowo wykonujemy na miejscu badania kału na obecność pasożytów i pierwotniaków  Gargia duodenalis czyli pasożyta, który występuje w przewodzie pokarmowym zwierząt i ludzi. (GIARDIA Snap).        

   Badanie moczu jest pomocne w ocenie funkcjonowania układu moczowego jak również przy schorzeniach wątroby czy przy cukrzycy.  

   W przypadku przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych polegających na usunięciu zmian podejrzanych o tło nowotworowe, materiał możemy wysłać na badanie cytologiczne histopatologiczne, które pozwalaję postawić ostateczne rozpoznanie i określić rokowania.